Bakan Turhan Açıklaması 'AK Parti Aslında Belediyecilik Hizmetleri İle İktidara Gelmiştir'

Haber Tarihi : 28.12.2018 17:30:05 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "AK Parti aslında belediyecilik hizmetleri ile iktidara gelmiştir" dedi.
A +   A -

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Hatay’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ilk olarak Hatay Valiliğini ziyaret etti. Bakan Turhan Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından Hatay Valisi Rahmi Doğan’dan brifing aldı.

Valilik ziyaretinin ardından Tarihi Uzun Çarşı’yı ziyaret eden Bakan Turhan, sonrasında Hatay İl Başkanlığı’nda partilileriyle bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Bakan Turhan AK Parti’nin aslında belediyecilik hizmetleri ile iktidara geldiğini vurgulayarak "Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerdir. İnsanımız kendi yöneticilerini bu seçimlerle belirler ve onların oluşturacak olduğu çalışma ekibi kendi alanında yapması gereken hizmetleri yerine getirir. Bunun için de belediyecilik konusunda eline su dökülmeyecek ve yanına yaklaşılmayacak bir liderimiz var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında yaptığı hizmetler sayesinde gelmiştir. İnsanımızın gönlünde boşuna kuru kuruya taht kurulmaz. İnsanlara hizmet ederseniz, insanlar sizi sever. Biz buna artık gönül belediyeciliği diyoruz. İnsanlarımızın gönüllerini yapacak, onların hayatlarını kolaylaştıracak hizmetleri üretmek için proje üreten, öncelikle yaşadıkları ortamı ve mekanı yaşanabilir yapacak projeler üretip bu hizmetleri yapabilecek kişileri seçerseniz bu mümkün olur. Madem hizmet siyaseti yapıyoruz, insanımızın hakkettiği hizmetleri ona en kısa zamanda ulaştırmamız lazım. Bu seçimler sadece hizmet seçimi değil, ülkemizde ki yeni geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı sistemini de perçinleyecek olan bir seçim olacaktır" diye konuştu."Geçmişi bilmeden geleceğe yön vermek mümkün değildir"

Ülkenin her köşesine hizmet yaptıklarını ve bu yüzden AK Parti’nin 16 yıldan bu yana iktidarda olduğunu belirten Bakan Turhan, şöyle devam etti:

"Geçmişi bilmeden geleceğe yön vermek mümkün değildir. Doğru da değildir, kolayd a değildir. Hatay sınırları içerisinde bulunan otoyolların Erzin gişelerinden itibaren ücretsiz olacağı müjdesini verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !